Rzeczoznawca majątkowy Kraków

Rzeczoznawca majątkowy Kraków

Rzeczoznawca majątkowy specjalizujący się w wycenie nieruchomości działa w ramach zapisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami. Naszym podstawowym zadaniem staje się dostarczanie klientom szczegółowej i adekwatnej wyceny nieruchomości. Operat szacunkowy jest osadzony w realiach prawnych i oparty na aktualnej wiedzy o obrocie nieruchomościami.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu, proponujemy inwestorom z Krakowa szczegółową analizę wartości przedmiotu wyceny. Rzeczoznawca majątkowy Kraków to nazwa pakietu usług, który skutkuje oddaniem w ręce klienta tzw. operatu szacunkowego. Ten oficjalny dokument urzędowy ma swoją podstawę prawną w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie wyceny nieruchomości i sporządzania operatu szacunkowego z 21 września 2004 r.

Nasi rzeczoznawcy posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia do wykonywania zawodu, wspomagane przez wieloletnie praktyczne doświadczenie. Dajemy gwarancję skuteczności dokonywanej wyceny. Metodę porównawczą uzupełniamy o uwzględnienie szeregu innych czynników indywidualnych dla konkretnej nieruchomości. Wpis do centralnego rejestru rzeczoznawców majątkowych daje pewność rzetelności specjalisty, nadając moc prawną tworzonym przez niego dokumentom.

Kiedy warto skorzystać z pomocy rzeczoznawcy majątkowego?

Czytaj więcej

Chociaż oficjalna wycena nieruchomości nie stanowi obowiązku prawnego dla wszystkich transakcji kupna-sprzedaży, warto ją przeprowadzić ze względów praktycznych. Dla kupujących będzie ona doskonałym punktem odniesienia do negocjacji cenowych. Sprzedającym umożliwi poznanie realnej wartości przedmiotu sprzedaży, pozwalając na weryfikację własnych oczekiwań.

Oferta profesjonalnej wyceny nieruchomości, jaką umożliwia rzeczoznawca majątkowy Kraków uznaje za niezbędny element podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny. Bank musi poznać dokładną wartość zabezpieczenia swoich funduszy, dlatego operat szacunkowy od rzeczoznawcy to podstawowy dokument w procedurze kredytowania nieruchomości. Operat szacunkowy stanowi również wymóg formalny w przypadku ubezpieczenia domu lub mieszkania. Także postępowanie spadkowe rodzi konieczność oficjalnej wyceny, szczególnie jeśli dotyczy kilku spadkobierców.

Rzeczoznawca majątkowy – zakres usług

Pakiet usług rzeczoznawcy majątkowego w Krakowie obejmuje wycenę nieruchomości wszelkiego typu. Dokonujemy analizy wartości domów i lokali mieszkalnych, działek rolnych czy budowlanych, a także wszelkiego rodzaju lokalów usługowych czy przestrzeni przemysłowej. Skuteczność i rzetelność to fundamenty naszego funkcjonowania na rynku. Dzięki indywidualnemu podejściu do klientów, nasze usługi jako rzeczoznawca majątkowy w Krakowie zyskują coraz większą popularność. Cieszymy się zaufaniem, jakim obdarzają nas klienci indywidualni i firmowi. Dostarczany przez nas operat szacunkowy wykazuje się ponadprzeciętną dokładnością w ocenie faktycznej wartości nominalnej nieruchomości. Dokument wyceny tworzony przez rzeczoznawcę majątkowego, mieszkańcy Krakowa przyjmują jako warunek wstępny dla większości transakcji kupna i sprzedaży na nieruchomościach.